X
تبلیغات
زولا

کسب درآمد ماهیانه بالای 500 هزار تومان از فروتل
فوتبال ایران و جهان
با 25هزار تومان صاحب سایت فروشگاهی شوید


به هفت خط خوش آمدید... خواهشمندم لینکهایی که باز نمی شود و خراب است را از طریق فرم تماس با ما در پایین همین صفحه گزارش دهید تا در اسرع وقت اصلاح شود. بسیار متشکرم

استخدام در فروتل
پیش بینی فوتبال
پاداش عضویت در سیستم درآمد فروتلی

بال های موریانه ها جدیدترین درس طبیعت است که دانشمندان برای ساخت مواد جدیدی که آب از خود دفع می کنند ، از آنها الهام می گیرند
ایسنا: دکتر گریگوری واتسون، محقق علم اعصاب از دانشگاه جیمز کوک و دستیارانش، مطالعات خود درباره بال‌های ضد آب موریانه‌ها را در مجله آنلاین ACSNano منتشر کردند.
واتسون می‌گوید: قطرات آب از روی آنها می‌غلطند، موریانه‌ها هر چند پرواز کننده‌های چندان خوبی نیستند، اما نوع بالدار آنها عموما در باران پرواز می‌کنند.
برای موریانه‌ها پرواز در باران یک فرصت است، چون چادری متحرک از قطرات آب روی بالها ایجاد می‌شود که آنها را از چشم صیادان دور نگه می‌دارد.
این محققان دریافتند، بال‌های موریانه مجهز به یک سیستم ضد رطوبت دو طبقه است.
سطح بال پوشیده از موهای بسیار ریز در مقیاس میکرو است که آب را از خود دور می‌رانند و همچنین دارای ساختارهای ستاره‌یی شکل در مقیاس نانو است.
دکتر واتسون و دستیارانش توانایی این دو ساختار را در دور کردن و پس زدن آب مطالعه کرده‌اند. آنها دریافتند ساختارهای نانویی از چسبیدن قطره‌های ریز تر به سطوح بال جلوگیری می‌کنند و ساختارهای مویی نیز مانع از توقف قطرات بزرگتر باران روی بال‌ها می‌شوند.
محققان معتقدند از این یافته می‌توان در کاربردهای متعددی بهره‌مند شد.  


فـــرم تمـــــاـس بـــا هفـتــ خطـــ


* نام و نام خانوادگی :
* آدرس ایمیل:
موضوع پیام:
*پیام: