کسب درآمد ماهیانه بالای 500 هزار تومان از فروتل
فوتبال ایران و جهان
با 25هزار تومان صاحب سایت فروشگاهی شوید


به هفت خط خوش آمدید... خواهشمندم لینکهایی که باز نمی شود و خراب است را از طریق فرم تماس با ما در پایین همین صفحه گزارش دهید تا در اسرع وقت اصلاح شود. بسیار متشکرم

استخدام در فروتل
پیش بینی فوتبال
پاداش عضویت در سیستم درآمد فروتلی

 

ایسنا: دکتر تارا ساترلند، حشره شناس مرکز تحقیقات CSIRO که سرپرستی این تیم تحقیقاتی را عهده دار بوده است، می‌گوید: ابریشمی که از این طریق تولید می‌شود برای بافتن منسوجات بسیار نرم و نیز برای کاربردهای فوق‌العاده قوی و محکم مانند کامپوزیت‌های پیشرفته در تجهیزات هوایی و دریایی قابل استفاده خواهد بود. همچنین می‌توانند در کاربردهای پزشکی حساس و مصنوعی قابل استفاده باشد.

ساترلند و دستیارانش برای تولید ابریشم زنبور عسل از باکتری ایکولی ابتدا باید روی باکتری تغییرات و اصلاحات ژنتیکی انجام می‌دادند تا از این باکتری به عنوان غده تولید کننده ابریشم بهره‌برداری شود.

ساترلند خاطر نشان کرد: اخیرا تلاش‌های زیادی انجام شده است تا سایر انواع ابریشم‌ها از دیگر جانوران بی مهره در سیستم‌های ترنس‌ژنیک تولید شوند، اما ساختار پیچیده ژن‌های ابریشم در سایر ارگانیسم ها به معنی آن است که تولید ابریشم در خارج از غدد ابریشم ساز کار بسیار دشواری است.

در این پژوهش نیز از آنجا که زنبورهای عسل دارای ژن‌های تولید کننده ابریشم هستند اما فاقد غدد ابریشم ساز می باشند، لذا از باکتری ای‌.کولی استفاده شده تا با اعمال اصلاحات ژنتیکی روی آن از باکتری به عنوان غده ابریشم ساز برای زنبورها بهره‌گیری شود.

محققان استرالیایی می‌گویند: مرحله بعدی، استفاده از کل این پروسه در مقیاس گسترده با کاربرد تجاری استفـــرم تمـــــاـس بـــا هفـتــ خطـــ


* نام و نام خانوادگی :
* آدرس ایمیل:
موضوع پیام:
*پیام: